Ak Ťa stratím (Lucinda Edmonds)

Posted by & filed under .

Knihu „Ak ťa stratím“ od írskej autorky Lucindy Edmonds som čítala pomerne dávno, keď sa to tak vezme. Vtedy som mala obdobie ošiaľu z našej mestskej knižnice, odkiaľ som si pomaly každé dva týždne odnášala maximálny možný počet kníh na požičanie. 
Táto kniha je príbehom mladého neostrieľaného dievčaťa a jej veľkej lásky – voľnomyšlienkára Cona Dalyho, ktorý je lokálnou rockovou hviezdou. Mladá Sorcha sa nechá uniesť jeho šarmom a ambicióznymi víziami do muzikálnej budúcnosti, ktorej je i ona súčasťou. Rozhodne sa spolu s Conom opustiť domov a vydať sa do Londýna, kde sa zo začiatku s veľkými ťažkosťami začína plniť ich spoločný sen.
Nebudem prezrádzať celý priebeh deja, ale neskôr sa Conovi podarí preraziť a ich vzťah začínajú kaziť peniaze a sláva, v ktorej sa priam topí. Con a Sorcha sú na pokraji rozvodu, pretože na nich padá jedna katastrofa za druhou a ich puto nie je natoľko silné, aby to dokázalo ustáť. Tesne pred nahraním najočakávanejšieho albumu Cona a jeho skupiny sa dvojica konečne uzmieri. Ich šťastie netrvá ani 10 minút, pretože ho presekne udalosť, ktorá prinúti Cona  vypariť sa na desiatky rokov.
Po dlhom čase sa v médiách rozľahne správa o kolosálnom jednorázovom návrate legendárnej skupiny. Každý človek v krajine s napätím dychtí po odpovedi či sa frontman kapely ukáže na veľkolepom koncerte alebo nie.
Koniec príbehu už neprezradím, pretože by som Vás zbytočne lákala na túto knihu, keby som tu opomenula hlavné zápletky príbehu. Čo je však pre mňa na tejto knihe veľmi zaujímavé a čo ju urobilo pre mňa nezabudnuteľnou, je podobnosť kapely Cona Dalyho s legendárnymi The Beatles.
Podobnosť hlavne s rozmerom slávy, ktorú dosiahla i kapela Cona Dalyho a s šokujúcim rozpadom kapely. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>