Antikvariát nad zlato

Posted by & filed under .

Antikvariát nad zlatoKeď človek vstúpi do antikvariátu, je to akoby sa vrátil do minulosti. Antikvariáty vytvárajú zvláštnu atmosféru, ktorá v nás vyvoláva pocit, že sme sa presunuli v čase o storočie späť. Vôňa starých kníh, časopisov a novín napĺňa omamnou a tajomnou vôňou celý antikvariát. Pre tých, ktorú túto vôňu obľubujú, je antikvariát rajom na zemi.

Antikvariáty ponúkajú stovky, ba až tisíce kníh, ktoré už nikde inde nenájdete. Ponuka titulov je skutočne široká, poézia, próza, náučné knihy, aj knihy pre deti. Okrem iného aj rôzne učebnice a skriptá. V antikvariátoch nájdete takú pestrú ponuku, ako v žiadnom inom kníhkupectve.

Antikvariáty majú na svojich policiach aj rovnaké knižné tituly, ale v rôznych vydaniach, obaloch, zviazaniach. Tomu sa tešia najmä zberatelia. Majitelia antikvariátov, ktorým na svojich obchodoch záleží, dovážajú knihy aj z cudzích krajín a ponúkajú ich vo svojom antikvariáte. Takto sa zákazníci dostanú aj ku knihám v cudzích jazykoch. Výber je veľký a pestrý, stačí si len nájsť ten správny antikvariát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>