Čaro sólového speváka

Posted by & filed under .

V dnešnej hudobnej spoločnosti mladých ľudí dominujú dva hudobné smery. Sú nimi rap a metal. Práve tieto dva hudobné žánre sú medzi mladými najrozšírenejšie, ale zároveň sa najviac medzi sebou neznesú. Rap predstavuje prejavovanie svojej hrdosti na patričnú skupinu ľudí patriacu ku mne a prekonávania nejakého súpera, zatiaľ čo metal je hudba pre ľudí, ktorí majú odsudzovať spoločnosť ako takú.

Ja ako človek prislúchajúci do teenagerskej vrstvy musím priznať, že v skutku nepatrím priamo ani do jedného z týchto smerov. Potácam sa niekde na tenkej hranici medzi nimi, pretože v spoločnosti mojich priateľov si dokážem dokonale vychutnať rappový beat, ale osamote vo svojej izbe, keď potrebujem niečo kreatívne vymyslieť, mi hrajú kapely ako Helloween, Evanescence, Xandria, The Pretty Reckless a mnohé iné,ktoré nie sú všetky čisto metalové, ale sú mu celkom príbuzné. Väčšinu z nich však spája to, že sú to skupiny, v ktorých ako frontman – spevák kapely dominuje žena. Či už je to Amy Lee za Evanescence alebo Dianne van Giersbergen za Xandriu zdieľajú svoju slávu s členmi svojich kapiel.

Amy Lee a Evanescence

Amy Lee a Evanescence

Keď som nedávno mala kreatívnu chvíľku a počúvala som tento druh hudby, Youtube mi pustil pieseň, ktorú som doposiaľ nepočula. Bola to pesnička „Rock on“, z ktorej na mňa vrčal neuveriteľný ženský hlas. Začala som surfovať po nete a zistila som, že táto metalovo-rocková nemecká diva sa volá Doro Pesch a svoju slávu si užíva i v pokročilom veku 52 rokov. Pridala som si ju do svojho kreatívneho rebríčka a určite ju odporúčam i všetkým Vám – tak metalovým nadšencom i polovičným vyznávačom ako som ja.

Doro Pesch

Doro Pesch

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>