Existencia antikvariátov

Posted by & filed under .

Dlho, predlho som nechápala presný význam existencie antikvariátov. Knižky som si kupovala v kníhkupectvách a keď som bola menšia, tak som si ich požičiavala v knižniciach alebo som ich dostávala na narodeniny alebo na Vianoce ako typická knihomoľka. Vždy som bola to čudnejšie dieťa, ktoré si neprialo len bábiky a podobné hračky. Keď som asi pred rokom začala pracovať pre Antiquariat.sk ako bloggerka, vyjasnilo sa mi to, čo do tej chvíle bolo pre mňa neznáme. Akú funkciu vlastne antikvariáty plnia.

Vyhodiť knihu to je ako obliať obraz kýbľom farby. Nikto by sa na taký čin nemal odvážiť. Viem, že síce sa doma nedajú skladovať do nekonečna, ale existujú oveľa účinnejšie a skutočne užitočné spôsoby ako ich „vyhodiť“ nebolestným spôsobom pre ozajstného milovníka kníh. A týmito spôsobmi sú práve antikvariáty. Stačí, ak si len doma vytriedite knihy, ktorých by ste sa vzdali a odnesiete, prípadne pošlete ich do antikvariátu podľa Vášho výberu. Vaše knihy si možno chvíľku poležia v policiach antikvariátu, ale potom si niekto po nich príde. Prejde medzi regálmi a práve Vaša kniha sa ne neho usmeje. Vezme si ju a odnesie ju domov bez toho, že by sa zamýšľal nad tým, že nie je čisto nová. Kniha svoju hodnotu nikdy nestratí, pretože príbeh, ktorý ukrýva bude stále ten, ktorý je pre niekoho vždy nový. Čaro kníh sa nevytráca ani vtedy, ak už prešli viacerými rukami, vlastne očami.

Takže ANTIKVARIÁTY & PEACE.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>