Keď DJ hrá oldies…

Posted by & filed under .

Antiquariate nájdete v našich policiach mnoho platní rôznych hudobných štýlov, piesní, interpretov… Od metalu až po vianočné koledy. Milujem takúto rozmanitosť! Žiadne obmedzenie len na určitý okruh hudby, jediným kritériom pre výber Vášho dnešného hudobného spektra je len Vaša nálada.

Dnes som presne nevedela špecifikovať svoju náladu, tak som si prechádzala našu internetovú ponuku, aby som naďabila na nejaký hudobný skvost, ktorý až tak neprislúcha mojej generácii. Zvyknem to robiť často, pretože až piesne, ktoré vznikli predtým než som sa narodila, majú podľa mňa špecifickú kvalitu, ktorá ma na nich veľmi láka. Takže pri dnešnej pátračke som vylovila album od švédskej skupinovej legendy – Abba. Aby som bola konkrétna, našla som album Waterloo vydaný v roku 1974, ktorý bol prvým albumom, na ktorom bola skupina označená skratkou ABBA a nie v krstných menách dvojíc: „Björn & Benny, Agnetha & Anni-Frid“.

Práve titulná pieseň „Waterloo“ už zo spomínaného albumu naštartovala ich celosvetovú hudobnú dráhu. Nebolo človeka, ktorý by ich nepoznal. Ale čo dnes?

Nemôžem povedať, že by sa spomienka na túto legendárnu skupinu úplne vytratila.                Na verejnosti možno nie, pretože taký hudobný počin jednoducho nezmažete, ale medzi mladými je naozaj smutné pozorovať, keď DJ hrá oldies po väčšine Abba a oni sedia a ťukajú do smartfónov. Postavia sa a zvláštne sa kývajú do hudby až pri rappe vyvrkôčikovaného Pil C-ho.

Vyjadrujem sa akoby som do tej skupiny nepatrila, ale duchom tam asi naozaj nie je moje miesto. Ako som už na začiatku spomenula, Váš výber udáva len nálada.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>