Kúzlo antikvariátu a starých kníh

Posted by & filed under .

Staré knihy mali vždy svoje čaro. A súčasná dobá plná predražených kníhkupectiev to čaro chtiac-nechtiac ešte viac znásobuje. V antikvariátoch nájdete staré, a mnoho ráz i lacné, knihy od výmyslu sveta. Neraz tu natrafíte aj na tituly, ktoré vydavateľstvá v novom šate už nevydávajú, a tak vymizli z trhu.

Staré knihy nepatria do zberu

Staré knihy, z ktorých priam sála história a ich vek, sa dnes tešia zašlej sláve, akejsi renesancii. Samozrejme, je to i v dôsledku toho, že knihy v kníhkupectvách sú príliš drahé, a tak ľudia siahajú po lacnejšej klasike. Mať však v domácej knižnici originál slávneho románu zo začiatku minulého storočia je však snom každého milovníka kníh.

NavŠtívte antikvariát!

Antikvariáty sú zväčša malé obchodíky, v ktorých skutočne nájdete všakovaké  a skutočne lacné knihy. Môžete sa v nich prehrabávať, listovať a vyberať. V súčasnosti nastal i rozmach internetových antikvariátov. Kamenné obchody síce majú svoje kúzlo, keď si knihu môžete vziať do ruky, ale to čaro sa vytratí vo chvíli, keď svoju vysnívanú knihu neviete nikde zohnať. Vtedy sa v pohodlí domova preklikáte na internetový antikvariát, kde si knihu môžete rýchlo a jednoducho objednať.

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>